Lastik m C nedir?

Lastik m C nedir? Lastik m C nedir?, C tipi lastik ne demek?, 16c lastik nedir?, Lastik yakıt verimliliği C ne demek?, Lastikte ıslak zemin C ne demek?, C tipi lastik hangi araçlara zorunlu?

Şuanda Lastik m C nedir? isimli sayfayı görüntülüyorsunuz. Daha fazlası için  Sayfamızı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Lastik m C nedir?

C tipi lastik ne demek?, M/C lastiğin motosiklet için üretilmiş olduğunu gösterir. 73W; 73 yük indeksini gösterir yani lastiğin taşıyabileceği maksimum ağırlığın indeksidir, burada 365 kg'a karşılık gelir. W ise lastiğin hız sembolüdür, bu lastiğin 270 km/s hıza dayanıklı olduğunu gösterir. Lastiğin sırt deseninin ismidir.

C tipi lastik ne demek?

C tipi lastik ne demek?, M/C lastiğin motosiklet için üretilmiş olduğunu gösterir. 73W; 73 yük indeksini gösterir yani lastiğin taşıyabileceği maksimum ağırlığın indeksidir, burada 365 kg'a karşılık gelir. W ise lastiğin hız sembolüdür, bu lastiğin 270 km/s hıza dayanıklı olduğunu gösterir. Lastiğin sırt deseninin ismidir.

16c lastik nedir?

16c lastik nedir?, "C": Bu harf, lastiğin saatte 60 km'ye kadar olan hızlara dayanabileceğini ifade eder. "D-E": Bu endeksler, lastiğin saatte 65 ila 70 km hızlara dayanabileceğini belirtir. "F": Bu endeks, lastiğin saatte 80 km hıza kadar dayanabileceğini gösterir.

Lastik yakıt verimliliği C ne demek?

Lastik yakıt verimliliği C ne demek?, C – Jant Çapı:

R16 radyal lastik ve 16" jant ölçüsünü belirtir.


Lastikte ıslak zemin C ne demek?

Lastikte ıslak zemin C ne demek?, Lastik Etiket – Yakıt Verimliliği; Bir binek otomobil, yüksek verimliliğe sahip B sınıfı lastikler kullanarak bir C sınıfı lastik kullanmaya oranla 100 kilometrede yaklaşık 0,14 litre daha az yakıt tüketir.

C tipi lastik hangi araçlara zorunlu?

C tipi lastik hangi araçlara zorunlu?, Lastik etiketi üzerinde yer alan ıslak yolda tutuş özelliği tıpkı yakıt verimliliğinde olduğu gibi A, B, C, D, E, F ve G harfleriyle derecelendirilir. Buna göre, A ıslak zemin en güvenli ve en iyi kısa mesafe durma performansına sahip lastiklerde bulunur.

Lastikte R ve C ne demek?

Lastikte R ve C ne demek?, İlk sıradaki gösterim binek / oto grubuna aittir. Hafif ticari araç lastikleri için ise ölçünün sonunda C harfi bulunmaktadır.

C tipi lastik farkı nedir?

C tipi lastik farkı nedir?, R: Lastik üzerindeki R harfi, radyal yapıyı anlatır. Yeni lastiklerin neredeyse hepsi bu sistemle üretilir. C: Lastik üzerinde "temperature" yazısı bitimindeki A, B veya C gibi harfler, lastiğin ısıya karşı dayanıklılık seviyesini gösterir.

205 75 r16c ne demek?

205 75 r16c ne demek?, C: Ticari araç van lastiği olduğunu ifade eder. J, K, L, M, N, P harfleri lastiğin maksimum hızını ifade etmek için kullanılır.

14 C lastik nedir?

14 C lastik nedir?, Lastik ebat gösteriminin sonundaki “C” harfi, lastiğin hafif ticari araçlar için geliştirildiğini gösteriyor. “205/75R16C 110/108R” örneğindeki gibi yük ve hız endeksinden önce yazılıyor.

Lastikte ABCD ne anlama gelir?

Lastikte ABCD ne anlama gelir?, Lastik yanağı üzerinde yer alan 185/R14C ifadesi, lastiğin ebadını göstermektedir. 185R14C ebadındaki bir lastiğin taban genişliği 185 mm, jant çapı 14 inçtir. “C” harfi, lastiğin hafif ticari araçlar için üretildiğini göstermektedir.

Yakıt tasarrufu için hangi lastik?

Yakıt tasarrufu için hangi lastik?, Lastiğin dış yuvarlanma gürültüsünü temsil eder. Gürültü seviyesi A'dan C'ye kadar derecelendirilir. A sınıfı en sessiz lastikleri gösterirken, C sınıfı daha yüksek gürültü seviyesini temsil eder. Daha sessiz lastikler, daha konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

En iyi ve sessiz lastik hangisi?

En iyi ve sessiz lastik hangisi?, A sınıfı lastikler, G sınıfı lastiklere göre %7,5 daha az yakıt tüketirler. Islak zemin performansı, lastiklerin yol tutuşunu ve frenleme mesafelerini gösterir. Islak zeminde A sınıfı lastikler, G sınıfı lastiklere göre %30 daha kısa frenleme mesafesi sağlarlar. Dış lastik sesi, lastiklerin yol gürültüsünü gösterir.

SON YAZILAR